Skip to main content

Rīgas Stradiņa universitātes (RSU) ikgadējā zinātniskā konference 2019. gadā norisināsies no 1. līdz 3. aprīlim.  Šī gada konferences tēma ir Zināšanas praksei ar fokusu uz sirds un asinsvadu veselību, onkoloģiju un hematoloģiju, sievietes un bērna veselību, infekcijas slimībām, psihisko veselību un neirozinātnēm, stomatoloģiju un farmāciju.

Konference notiks RSU Zinātnes nedēļas 2019 ietvaros un to papildinās fokusētas tematiskās konferences 3. aprīlī tādās jomās kā digitālā patoloģija, komplementaritātes princips metabolo slimību pētniecībā, ortopēdija un traumatoloģija, retie klīniskie gadījumi, sabiedrības veselība un veselības sistēmu vadība un augstskolu pedagoģija.  

Konferencē plānotas vairāk nekā 250 pētījumu prezentācijas un stendu referāti, un citas ar zinātnisko darbību saistītas aktivitātes – tematiskās konferences, simpoziji, diskusijas, klīnisko gadījumu prezentācijas, industrijas izstāde, ideācijas pasākumi un ekskursijas. Iesniegtos prezentāciju pieteikumus katrā tematiskajā sekcijā izvērtēs starptautiska recenzentu komanda.

Īpašs notikums būs 3. Baltijas jūras valstu simpozijs par simulāciju un virtuālās realitātes izmantošanu veselības aprūpes izglītībā un pacientu drošībā. Simpozijs notiks vienlaikus Rīgā un RSU studiju un klīniskajās bāzēs Liepājā un Daugavpilī 2. aprīlī, tādā veidā tiešsaistes režīmā nodrošinot iespēju konferences darbā piedalīties plašākam speciālistu lokam.  

RSU sociālo zinātņu konference PLACES norisināsies 2. aprīlī. Tās darbs tiks dalīts mediju un komunikāciju, antropoloģijas, socioloģijas, politisko un juridisko zinātņu sesijās. 

4. aprīlī stafeti pārņems RSU studenti, kuri organizēs studentu zinātnisko konferenci, kas jau piekto gadu norisināsies starptautiskajā mērogā un ir lielākā jauno zinātnieku konference Baltijā.

Konferences darba valoda ir angļu. Vairumam aktivitāšu būs iespējams sekot tiešsaistē.